Torres, Jaén

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Torres, Jaén
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Torres, Jaén is located in Spanjë
Torres, Jaén
Torres, Jaén

Koordinatat: 37°47′V 3°30′P / 37.783°V 3.500°P / 37.783; -3.500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Jaén
Qarku Torres
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 80.04 km2
Lartësia 880 m (m.n.d.)
Popullsia 1656 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Torres, Jaén është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Torres, të provincës Jaén, në . Torres, Jaén ka 1656 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 80.04 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]