Tortë opera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tortë opera

Tortë opera (Frëngjisht: Gâteau opéra) është një tortë franceze. Bëhet me shtresa të tortës me pandispanjë të njomur në shurupin e kafesë, të shtresuar me ganache dhe kafe (ose Grand Marnier) krem gjalpe franceze, dhe të mbuluara në një lustër çokollate.