Trajner (sport)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Sportist i përgatitur e me përvojë, që ka për detyrë të stërvitë një skuadër futbolli basketbolli, volejbolli etj., t'i mësojë lojën dhe ta përgatitë për ndeshje. Trajner i aftë (i zoti). Trajner futbolli (basketbolli). Trajner i skuadrës (i ekipit).

Në disiplinat ekipore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në futboll[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në basketboll[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në disiplinat individuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Atletikë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Qitje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]