Trenton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trenton
Trenton
Qytet
Pamje e qendrës së Trentonit
Pamje e qendrës së Trentonit
Skeda:SHBA
Population
 • Total(2.010) 84,913
Websitewww.trentonnj.org
Vendodhja e Trentonit në Qarkun Mercer, Nju Xhersi

Trenton është kryeqyteti i shtetit New JerseyShteteve të Bashkuara të Amerikës dhe qendra e rrethit Mercer.

Trenton kishte një popullsi prej 84.913 banorësh në 2010.