Trezevant, Tennessee

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trezevant, Tennessee
Anglisht : Trezevant, Tennessee
qytet
Vendndodhja
Trezevant, Tennessee is located in SHBA
Trezevant, Tennessee
Trezevant, Tennessee

Koordinatat: 36°0′38″V 88°37′23″P / 36.01056°V 88.62306°P / 36.01056; -88.62306

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Tennessee
Qarku Carroll
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 859 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi 1857
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 38258
Prefiksi 731
Koordinatat 36° 0′ 38″ Veri

88° 37′ 23″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://carrollcounty-tn-chamber.com/index-3.htm

Trezevant, Tennessee (Trezevant, Tennessee) është një qytet në qarkun Carrollshtetit federal Tennessee, SHBA. Në Trezevant, Tennessee jetojnë 859 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (1.4 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (459 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Trezevant, Tennessee – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale