Trofari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Trofar
Θροφάριον
Fshat
Vendndodhja
Trofar is located in Greqia
Trofar
Trofar
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Korint
Komuna Ksilokastër
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 627 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 0′ 59″ Veri

22° 37′ 12″ Lindje

Popullsia 73 banorë (2011)

Trofar[1] (greqisht: Θροφάριον/Throfaríon) është fshat në qarkun i Korintit, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 37.