Tsetin Mandatzi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Tsetin Mouchamer Mantatzi apo Çetin Muamer Mandaxhi (turqisht: Çetin Muammer Mandacı, greqisht: Τσετίν Μάντατζη) (lindur më 1 mars 1970 në Orfano, Topeiros, Komotini, Greqi) është një politikan grek nga minoriteti turk trake Perëndimore.

Ai ishte anëtar i Partisë për Miqësi, Barazi dhe Paqe.