Tudela, Navarre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tudela, Navarre
Komunë
noform
Tudela Cathedral
Stema_figuraBandera Tudela.svg
Vendndodhja
Tudela, Navarre is located in Spanjë
Tudela, Navarre
Tudela, Navarre

Koordinatat: 42°3′55″V 1°36′24″P / 42.06528°V 1.60667°P / 42.06528; -1.60667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Stampa:Country data Navarra
Provinca Navarra
Qarku Ribera Tudelana
Kryetari i Bashkisë Luis Casado
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 215.7 km2
Lartësia 264 m (m.n.d.)
Popullsia 34717 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Tudelanos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31500
Koordinatat 42° 3′ 55″ Veri

1° 36′ 24″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.tudela.com


Tudela, Navarre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Tudelana, të provincës Navarra, në Navarra. Tudela, Navarre ka 34717 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 215.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]