Tulca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tulca
Komunë
Vendndodhja
Tulca is located in Rumania
Tulca
Tulca

Koordinatat: 46°47′V 21°48′L / 46.783°V 21.800°L / 46.783; 21.800

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 58.62 [1] km2
Popullsia 2876 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417600
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Căuaşd dhe Tulca
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Tulca është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2876 banorësh dhe sipërfaqe 58.62 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Căuaşd dhe Tulca.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)