Turja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Turja
Fshat
Vendndodhja
Turja is located in Republika e Maqedonisë
Turja
Turja
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Debërcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Rajoni jugperëndimor
Lartësia 967 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6346
Prefiksi (+389) 046
Targa OH
Koordinatat 41° 24′ 49″ Veri

20° 51′ 59″ Lindje

Popullsia 17 banorë (2002)