Turrillas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Turrillas
Komunë
Turrillas
Vendndodhja
Turrillas is located in Spanjë
Turrillas
Turrillas

Koordinatat: 37°2′V 2°16′P / 37.033°V 2.267°P / 37.033; -2.267

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Almería
Qarku
Kryetari i Bashkisë Juan Antonio Verdejo Padilla (PP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39 km2
Lartësia 847 m (m.n.d.)
Popullsia 229 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare Official website


Turrillas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Almería, në Andalusia. Turrillas ka 229 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 39 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]