TvN

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

TVN (i stilizuar si tvN) është një rrjet televiziv me pagesë mbarëkombëtare të Koresë së Jugut në pronësi të CJ E&M, divizioni argëtues i CJ ENM. Programimi i tvN përbëhet nga një sërë përmbajtjesh argëtuese, të fokusuara në seriale televizive dhe shfaqje të ndryshme. Është i disponueshëm në kabllo, në satelit përmes SkyLife dhe platformave IPTV në Korenë e Jugut. Që nga viti 2014, rrjeti drejtohet nga Rhee Myung-han. Nga 28 qershor 2010 deri më 30 prill 2013, tvN Go u transmetua duke marrë me qira një kanal nga Korea DMB.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]