Ubeda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Úbeda
Flamuri i Úbeda
Stema zyrtare e Úbeda
Popullsia
 • Gjithsej36,025
Emri i banorëveUbetenses
Faqja zyrtarewww.ubeda.es

Úbeda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Loma de Úbeda, të provincës Jaén, në Andalusia. Úbeda ka 36.025 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 397.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]