Uileacu de Beiuş

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Uileacu de Beiuş
Komunë
Vendndodhja
Uileacu de Beiuş is located in Rumania
Uileacu de Beiuş
Uileacu de Beiuş

Koordinatat: 46°41′V 22°14′L / 46.683°V 22.233°L / 46.683; 22.233

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43,82 [1] km2
Popullsia 2336 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417610
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Prisaca, Uileacu de Beiuş, Vălanii de Beiuş
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Uileacu de Beiuş është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2336 banorësh dhe sipërfaqe 43,82 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Prisaca, Uileacu de Beiuş, Vălanii de Beiuş.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)