Ularca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ularca
Fshat
noform
Vendndodhja
Ularca is located in Maqedonia e Veriut
Ularca
Ularca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Çeshinovë-Obleshevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Lindor
Lartësia 284 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2301
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 51′ 32″ Veri

22° 15′ 51″ Lindje

Popullsia 738 banorë (2002)