Unioni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Termi Union d.m.th bashkësi.

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Unioni shtetror

Është një sistem i përbërë shtetrorë. Ky sistem mund të përbëhet nga sisteme (bashkësi) dhe njësi shtetrore.

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.