Universal, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Universal, Indiana
Anglisht : Universal
qytet
Vendndodhja
Universal, Indiana is located in SHBA
Universal, Indiana
Universal, Indiana

Koordinatat: 39°37′18″V 87°27′11″P / 39.62167°V 87.45306°P / 39.62167; -87.45306

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Vermillion
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.93 km2
 •  tokësore 0.93 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 177 m (m.n.d.)
Popullsia 362 banorë (2010)
Dendësia 388.3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47884
Prefiksi 765
Koordinatat 39° 37′ 18″ Veri

87° 27′ 11″ Perëndim

Universal, Indiana (Universal) është një qytet në qarkun Vermillionshtetit federal Indiana, SHBA. Në Universal, Indiana jetojnë 362 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 388.3 banor/km2 (1005.6 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.93 km2 (0.36 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 177 m (581 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Universal, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale