Université de Versailles-Saint-Quentin-en-Yvelines

Coordinates: 48°47′58.926″N 2°8′27.4″E / 48.79970167°N 2.140944°E / 48.79970167; 2.140944
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Université de Versailles-Saint-Quentin-en-Yvelines (UVSQ), është një universitet publik dhe një akademi franceze në 1991 me qendër në Vërsajës. Në të studiojnë mbi 19000 studentë dhe ka një staf me mbi 752 persona.

Shkolla është pjesë e UniverSud Paris.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


48°47′58.926″N 2°8′27.4″E / 48.79970167°N 2.140944°E / 48.79970167; 2.140944