Universiteti Gaziantepi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Universiteti i Gaziantepit
Stema e Universitetit

Latin: Gaziantep Üniversitesi
Themeluar:1973
Tipi:Universitet publik
Stafi:3,402 (2020-21)[1]
Studentë:45,312 (2020-21)[2]
Kampusi:Gaziantepi, Turqia
Website:www.gantep.edu.tr

Universiteti i Gaziantepit (tr: Gaziantep Üniversitesi) është nje universitet në Gaziantep, Turqi. Kjo universiteti është themeluar në vitin 1973, si universiteti i publik, në Turqia.

Themelet e Universitetit i Gaziantepit mbështeten te Universiteti Teknik Lindja E Mesme.[3]

Burim i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Universiteti i Haziantepit – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale