Jump to content

Universiteti i Oslos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Universiteti i Oslos

Universiteti i Oslos (norvegjisht Universitetet i Oslo) u themelua në vitin 1811. Universiteti i Oslos është institucion i lartë arsimor i orientuar kryesisht në degët e ...

Aty studiojnë rreth 30,000 studentë norvegjez dhe të huaj të ardhur nga shume vende të botës.

Stafi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Rektor:

Fakultetet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]