Uriu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Uriu
Komunë
Vendndodhja
Uriu is located in Rumania
Uriu
Uriu

Koordinatat: 47°12′V 24°3′L / 47.200°V 24.050°L / 47.200; 24.050

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.93 [1] km2
Popullsia 3688 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427365
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Cristeştii Ciceului, Hăşmaşu Ciceului, Ilişua, Uriu
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Uriu është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 3688 banorësh dhe sipërfaqe 32.93 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Cristeştii Ciceului, Hăşmaşu Ciceului, Ilişua, Uriu.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)