Jump to content

Ushqimet për kafshë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ushqimet për kafshë janë lëndët e ndryshme me prejardhje bimore ose shtazore në gjendjen e tyre natyrale, të freskëta ose të konservuara, prodhimet që rrjedhin prej përpunimit industrial të tyre, substancat organike dhe inorganike që përmbajnë ose nuk përmbajnë aditiv të destinuara për ushqim të kafshëve në formë të drejtpërdrejtë si të tilla ose pas përpunimit, për pregaditjen e përzierjeve të ushqimeve ose si bartës në parapërzierje.[1]

Burimi i të dhënave

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  1. ^ LIGJIN BLEGTORINË Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine