Uthulla e verës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Uthulla e verës është uthulla, e cila fitohet ekskluzivisht nga fermentimi acetik i verës dhe ka aciditetin e përgjithshëm prej së paku 60 gram/litër e shprehur si acid acetik.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR VERËRAT Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine