Utiel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Utiel
Komunë
Stema_figuraBandera de Utiel.svg
Vendndodhja
Utiel is located in Spanjë
Utiel
Utiel

Koordinatat: 39°34′2″V 1°12′24″P / 39.56722°V 1.20667°P / 39.56722; -1.20667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Valencia
Qarku Requena-Utiel
Kryetari i Bashkisë José Luis Ramírez Ortiz (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 236.9 km2
Lartësia 720 m (m.n.d.)
Popullsia 12082 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Utielano, Utielana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46300
Koordinatat 39° 34′ 2″ Veri

1° 12′ 24″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gva.es/utiel/inicio.htm


Utiel është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Requena-Utiel, të provincës Valencia. Utiel ka 12082 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 236.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]