Utrera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Utrera
Komunë
noform
Town Hall
Stema_figuraBandera Utrera.svg
Vendndodhja
Utrera is located in Spanjë
Utrera
Utrera

Koordinatat: 37°10′57″V 5°46′54″P / 37.18250°V 5.78167°P / 37.18250; -5.78167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Seville
Qarku La Campiña
Kryetari i Bashkisë Francisco Jiménez Morales
Partia PA
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 684.26 km2
Lartësia 49 m (m.n.d.)
Popullsia 51887 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41710
Prefiksi +34 (Spain) + 95 (Sevilla)
Koordinatat 37° 10′ 57″ Veri

5° 46′ 54″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.utrera.org


Utrera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Campiña, të provincës Seville, në Andalusia. Utrera ka 51887 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 684.26 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]