Västervik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Västervik
Qytet
noform
Qendra tregtare në Västervik
Vendndodhja
Västervik is located in Suedia
Västervik
Västervik

Koordinatat: 57°45′V 16°38′L / 57.750°V 16.633°L / 57.750; 16.633

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Småland
Qarku Qarku Kalmar
Komuna Komuna Västervik
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.92 km2
Popullsia 21,140 banorë
Dendësia 1,637 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Kodi Postal 590 50
Prefiksi (+46) 49
Faqja Zyrtare www.vastervik.se

Västervik është qytet në provincën Småland, Suedia, e cila ka pasur 21,140 banorë në vitin 2010.