Vërbica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vërbica
Fshat
Vendndodhja
Vërbica is located in Maqedonia e Veriut
Vërbica
Vërbica
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Çeshinovë-Obleshevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Lindor
Lartësia 390 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2333
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 54′ 35″ Veri

22° 14′ 40″ Lindje

Popullsia 12 banorë (2002)