Vërbjani (Debërcë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vërbjani (Debërcë)
Fshat
Vendndodhja
Vërbjani (Debërcë) is located in Maqedonia e Veriut
Vërbjani (Debërcë)
Vërbjani (Debërcë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Debërcë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni jugperëndimor
Lartësia 919 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6346
Prefiksi (+389) 046
Targa OH
Koordinatat 41° 25′ 03″ Veri

20° 47′ 39″ Lindje

Popullsia 58 banorë (2002)

Vërbjani është fshat në komunën e Debarcës, Maqedoni.