Võru

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Võru
Gjuha estoneze : Võru
Qytet
noform
Vendndodhja
Võru is located in Estonia
Võru
Võru

Koordinatat: 57°51′0″V 27°00′0″L / 57.85000°V 27.00000°L / 57.85000; 27.00000

Administrimi
Shteti Flamuri Estonia
Qarku Qarku Võrumaa
Bashkia Võru
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.24 km2
Popullsia 14554 banorë
Dendësia 1099 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1784
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Prefiksi (+372)
Koordinatat 57° 51′ 0″ Veri

27° 00′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare Võru Town

Võru është një qytet në Estoninë juglindore dhe është dhe kryeqendra e qarkut të Võrut.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia dhe klima[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Foto[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]