Vadu Crişului

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vadu Crişului
Komunë
Vendndodhja
Vadu Crişului is located in Rumania
Vadu Crişului
Vadu Crişului

Koordinatat: 46°59′V 22°31′L / 46.983°V 22.517°L / 46.983; 22.517

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 74.70 [1] km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417615
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Birtin, Tomnatic, Topa de Criş, Vadu Crişului
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Vadu Crişului është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej banorësh dhe sipërfaqe 74.70 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Birtin, Tomnatic, Topa de Criş, Vadu Crişului.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)