Valdeolea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valdeolea
Komunë
noform
Menhir El Cabezudo.
Stema_figura
Vendndodhja
Valdeolea is located in Spanjë
Valdeolea
Valdeolea

Koordinatat: 42°52′40″V 4°9′44″P / 42.87778°V 4.16222°P / 42.87778; -4.16222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Campoo
Kryetari i Bashkisë Ángel Calderón Sainz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 83.72 km2
Lartësia 953 m (m.n.d.)
Popullsia 1216 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 52′ 40″ Veri

4° 9′ 44″ Perëndim


Valdeolea është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campoo, të provincës Cantabria. Valdeolea ka 1216 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 83.72 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]