Valle de Trápaga-Trapagaran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valle de Trápaga-Trapagaran
Spanjisht : Trapagaran (baskisht)
Komunë
Stema_figuraTrapagaran bandera.jpg
Vendndodhja
Valle de Trápaga-Trapagaran is located in Spanjë
Valle de Trápaga-Trapagaran
Valle de Trápaga-Trapagaran

Koordinatat: 43°18′22″V 3°2′8″P / 43.30611°V 3.03556°P / 43.30611; -3.03556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Biscay
Qarku Greater Bilbao
Kryetari i Bashkisë Xabier Cuellar
Partia EAJ-PNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.1 km2
Lartësia 35 m (m.n.d.)
Popullsia 12129 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1841
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48510
Koordinatat 43° 18′ 22″ Veri

3° 2′ 8″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.trapagaran.net

Valle de Trápaga-Trapagaran është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Greater Bilbao, të provincës Biscay, në Baskia. Valle de Trápaga-Trapagaran ka 12129 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 43°18′22″V 3°2′8″P / 43.30611°V 3.03556°P / 43.30611; -3.03556{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page