Valsequillo, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Valsequillo, Spain
Qytet
Vendndodhja
Valsequillo, Spain is located in Spanjë
Valsequillo, Spain
Valsequillo, Spain

Koordinatat: 38°24′V 5°21′P / 38.400°V 5.350°P / 38.400; -5.350

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Córdoba (provincë)
Qarku Valle del Guadiato
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 122 km2
Lartësia 581 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Valsequillo, Spain është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle del Guadiato, të provincës Córdoba (provincë), në Andalusia. Valsequillo, Spain ka 385 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 122 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 38°24′V 5°21′P / 38.400°V 5.350°P / 38.400; -5.350{{#coordinates:}}: cannot have more than one primary tag per page