Vangjel Canga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Vangjel Canga (lindur më 22 qershor 1979) është një poet shqiptar.[1] Libri i tij i parë "Vizualet jo Vizuale" u botua në gusht 2012 në shqip dhe anglisht.

Është anëtar i klubit Drita në Athinë, kryetar i të cilit është z. Nase Jani.

References[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]