Varrella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Varrellë
Βαρελλαίοι
Fshat
Vendndodhja
Varrellë is located in Greqia
Varrellë
Varrellë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Greqia Qendror
Qarku Eube
Komuna Karistë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 603 m (m.n.d.)
Koordinatat 38° 9′ 13″ Veri

24° 18′ 51″ Lindje

Popullsia 13 banorë (2011)

Varrellë[1] (greqisht: Βαρελλαίοι/Varellaíoi) është fshat në qarkun i Eubesë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 283.