Vaslui

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vaslui
Qytet
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Vaslui
Kryetari i Bashkisë Vasile Pavăl
Partia PSD
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 68,44 km2
Popullsia 70.571 banorë
Dendësia 70,57 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Prefiksi +

Vaslui është qyteti i Rumunisë.