Veedersburg, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Veedersburg, Indiana
Anglisht : Veedersburg
qytet
noform
Main St. and W 2nd (Route 136)
Vendndodhja
Veedersburg, Indiana is located in SHBA
Veedersburg, Indiana
Veedersburg, Indiana

Koordinatat: 40°6′50″V 87°15′37″P / 40.11389°V 87.26028°P / 40.11389; -87.26028

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Fountain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.04 km2
 •  tokësore 7.04 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 193 m (m.n.d.)
Popullsia 2180 banorë (2010)
Dendësia 309.5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1871
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Kodi Postal 47987
Prefiksi 765
Koordinatat 40° 6′ 50″ Veri

87° 15′ 37″ Perëndim

Veedersburg, Indiana (Veedersburg) është një qytet në qarkun Fountainshtetit federal Indiana, SHBA. Në Veedersburg, Indiana jetojnë 2180 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 309.5 banor/km2 (801.5 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 7.04 km2 (2.72 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 193 m (633 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Veedersburg, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale