Vehbi Frashëri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Vehbi Frashëri (Ohër, 1906 - Romë, 1988) ka qenë nëpunës dhe anëtar i ngarkuar me Punët e Jashtme në Komitetin Ekzekutiv të Përkohshëm pas kapitullimit italian.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]