Veip Avdiaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Veip Avdiaj.JPG

Veip Nelo Avdiaj ka lindur në vitin 1936 në fshatin Kashisht të Tepelenës. Nga viti 1952, është banor i kryeqytetit tonë të Tiranës. Ka arsimin e lartë, ekonomik. Ka punuarë si specialist në Kombinatin e Tekstileve "Stalin" dhe në pjesën më të madhe të jetës, derisa doli në pension, ka qënë kuadër ushtarak, në sektorin e Ndërlidhjes. Është dekoruar disa herë për punë të mirë në Ushtri, në administratën shtetërore dhe në jetën shoqërore. Veip Avdiaj është një nga anëtarët aktivë të Shoqatës "Ali Pashë Tepelena", të Shoqatës "Bashkimi i Pensionistëve të Shqipërisë", të Shoqatës "Labëria" etj.

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]