Vendresha e Madhe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flag of Albania.svg Vendresha e Madhe
Noimage.png
Emri: Vendresha e Madhe
Qarku: Qarku i Beratit
Rethi: Rrethi i Skraparit
Komuna: Komuna Vendreshë
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Vendresha e Madhe është një fshat në Shqipëri...

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

vendresha e medhe ose vendresha e pare sic ithone vendasit shtrihet ne zonen jug perndimore te rrethit te skraparit -lartsia mbi nivelin e detit varion nga 600 deri ne 800 metra mbi nivelin e detit VLADIMIR HOXHA ATHINE 20 6 2010

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]