Vera e gazuar gjysmë shkumbore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Vera e gazuar gjysmë shkumbore është prodhimi i cili fitohet nga vera me fortësi aktuale alkoolike prej së paku 7%, me fortësi përgjithshme alkoolike prej së paku 9% vol; dhe shtypje të madhe prej së paku 1 bar dhe jo më shumë se 2,5 bar në temperaturë prej 20° C në paketim të mbyllur për shkak dioksidit të karbonit në tretësirë që është shtuar tërësisht apo pjesërisht. Vendoset në paketim prej më së shumti 60 litrave.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJI PËR VERËRAT Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine