Vermilion, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vermilion, Illinois
fshat
Vendndodhja
Vermilion, Illinois is located in SHBA
Vermilion, Illinois
Vermilion, Illinois

Koordinatat: 39°34′52″V 87°35′20″P / 39.58111°V 87.58889°P / 39.58111; -87.58889

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Edgar
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 205 m (m.n.d.)
Popullsia 225 banorë (2010)
Dendësia 121.1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 61955
Prefiksi 217
Koordinatat 39° 34′ 52″ Veri

87° 35′ 20″ Perëndim

Vermilion, Illinois është një fshat në qarkun Edgarshtetit federal Illinois, SHBA. Në Vermilion, Illinois jetojnë 225 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 121.1 banor/km2 (313.6 banorë/sq mi). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.76 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 205 m (673 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Vermilion, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale