Jump to content

VietJet Air

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
VietJet Air

VietJet Air është kompania më e madhe ajrore në Vietnam si dhe kompania kombëtare e Vietnamit. Është në pronësi të  Sovico Holdings, HDBank si dhe organizatave të tjera. Është kompania e parë private Vietnameze që ka hyrë në tregun ndërkombëtar.