Jump to content

Vija ndarëse-minus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Vija ndarëse -minus ( - ) është një karakter i përdorur në dokumentet dixhitale dhe informatikë për të përfaqësuar një grumbull (-) ose një shenjë minus (-). [1]

Eshtë e pranishme në Unicode si pikë kodi U + 002D - Vija ndarëse-MINUS; është gjithashtu në ASCII me të njëjtën vlerë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Jukka K. Korpela (2006). Unicode explained (në anglisht). O'Reilly. fq. 382. ISBN 978-0-596-10121-3.