Viktimat e akteve të terrorizmit në Izrael

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 31°46′29.97″V 35°10′40.86″L / 31.7749917°V 35.1780167°L / 31.7749917; 35.1780167

אנדרטת חללי הטרור - הר הרצל 6.jpg

Viktimat e akteve të terrorizmit në Izrael (Victims of Acts of Terror Memorial in Israel - אנדרטת חללי פעולות האיבה) është një përkujtim për të gjithë viktimat e TerrorizmitIzrael nga viti 1851 e tutje. Memoriali ndodhet në Jerusalem. Përkujtimore përfshin emrat e popullit hebre dhe jo-hebre që janë vrarë në aktet e terrorit.

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Xarici keçidlər[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Memorial to the Victims of Acts of Terror (Jerusalem) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale