Villabona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Villabona
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Villabona is located in Spanjë
Villabona
Villabona

Koordinatat: 43°11′17″V 2°3′9″P / 43.18806°V 2.05250°P / 43.18806; -2.05250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Gipuzkoa
Qarku Tolosaldea
Kryetari i Bashkisë Galder Azkue Eizmendi
Partia Bildu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17,74 km2
Lartësia 62 m (m.n.d.)
Popullsia 5888 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1490
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 48800
Koordinatat 43° 11′ 17″ Veri

2° 3′ 9″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.villabona.net


Villabona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tolosaldea, të provincës Gipuzkoa, në Baskia. Villabona ka 5888 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17,74 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]