Villanueva del Arzobispo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Villanueva del Arzobispo
Komunë
noform
Iglesia de San Andrés in the town.
Stema_figuraBandera de Villanueva del Arzobispo (Jaén).svg
Vendndodhja
Villanueva del Arzobispo is located in Spanjë
Villanueva del Arzobispo
Villanueva del Arzobispo

Koordinatat: 38°10′0″V 3°0′0″P / 38.16667°V 3.00000°P / 38.16667; -3.00000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Jaén
Qarku Las Villas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 177 km2
Lartësia 688 m (m.n.d.)
Popullsia 8924 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 38° 10′ 0″ Veri

3° 0′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare Villanueva del Arzobispo - Inicio


Villanueva del Arzobispo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Las Villas, të provincës Jaén, në Andalusia. Villanueva del Arzobispo ka 8924 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 177 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]