Vincent Pontare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Vincent Pontare i njohur si Vincent(i lindur më 13 maj 1980 në Solna, Stockholm) është një kengëtar dbe tekstshkrues Suedez.

Tekstshkrues/Producent[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

VincentPontare.jpg

Në çmimet Gramny Suedeze në vitin 2014, Vincent bashkë me Magnus Lidehäll dhe Salem Al Fakir morën çmimin "Komposuesi i vitit[1]

Jeta personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vincent është djali i Roger dhe Elisabet Potare. Babai i tij është muzikant gjithashtu, ai ka përfaqësuar Suedinë për dy vite në Festivalin Eurovision.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]