Viniçani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Viniçani
Fshat
noform
Vendndodhja
Viniçani is located in Maqedonia e Veriut
Viniçani
Viniçani
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Grackë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 146 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1420
Prefiksi (+389) 034
Targa VE
Koordinatat 41° 36′ 03″ Veri

21° 53′ 52″ Lindje

Popullsia 569 banorë (2002)