Vinterturi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vinterturi
Winterthur oskar reinhart museum.jpg
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Location of {{{official_name}}}
Popullsia
 • Total100,000 (2.008)
Faqja zyrtarestadt.winterthur.ch

Vintertur, (gjer: Winterthur) është qytet në Zvicër, bën pjesë në kanonin e Cyrihut.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

qyteti i struges

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arsimi dhe kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sporti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ngjarjet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Transporti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Turizmi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.